Η Mazda παρουσιάζει μια νέα limited έκδοση για το MX-5, η οποία φέρει την ονομασία «Arctic» και θα κατασκευαστεί σε μόλις 400 μονάδες για την αγορά της Μεγάλης Βρετανίας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSXxZBjHTQHx1zOVPihJch0mSdigMe8fM89WZRH6S_JlzDaYXYssCqgKPz6LzT2qcYsZZHqyo2LXxtehwxwQHMiw9lcv4r56YuESQb3F_ilYja3_7TKe5QG6aMEU86ldDJPQvs-V_3F08/s320/MX-5+Arctic3.jpg)
Στο εσωτερικό, ξεχωρίζουν τα δερμάτινα καθίσματα και επενδύσεις σε διάφορα σημεία, οι χρωμιωμένες λωρίδες με λογότυπο «MX-5» στα μαρσπιέ, αλλά και ο αναβαθμισμένος εξοπλισμός.
Στον κινητήρα, και οι 400 μονάδες του MX-5 Arctic μπορούν να συνδυαστούν αποκλειστικά με τον 1.500άρη Skyactiv-G κινητήρα βενζίνης της εταιρείας, με επιλογή για 6τάχυτο μηχανικό ή αυτόματο κιβώτιο.
Θυμίζουμε ότι αυτή δεν είναι η πρώτη φορά στην ιστορία που η Mazda προσφέρει έκδοση Arctic για το MX-5, μιας και το δεύτερης γενιάς μοντέλο είχε λάβει αντίστοιχη έκδοση το 2005.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου