Μετά από 7 χρόνια στην παραγωγή, η Dacia θα αντικαταστήσει το Duster, με το 2ης γενιάς μοντέλο να αναμένεται να κάνει του ντεμπούτο του στις 12 του Σεπτέμβρη στην Έκθεση Αυτοκινήτου της Φρανκφούρτης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPsZ-raWXvP5GlGUVCWIeuDsA_womQufY8syeaxG4bRIgjboiT7nwmQ7mzesJnyyvUX0PsgB8fYK9z_0E0a0IFrkbOSBYj1b684n4TsBRYgZmQgx2K_7PaVTv0E_WXQJo73AYEGcH-Iog/s320/Duster3.jpg)
Όπως μπορούμε να δούμε λοιπόν στις φωτογραφίες, το νέο Duster αποκτά μια σχεδίαση-εξέλιξη αυτής του τωρινού μοντέλου, η οποία ενσωματώνει ένα πιο δυναμικό εμπρόσθιο τμήμα με μεγάλα φώτα και μεγαλύτερη μάσκα, καθώς και έναν προφυλακτήρα με μεγάλη «ποδιά».
Στο πλάι, ξεχωρίζει η οριζόντια νεύρωση χαμηλά στο αμάξωμα, αλλά και το κάθετο ένθετο πλέγμα με μαύρο πλαστικό πίσω από τους εμπρόσθιους θόλους. Πίσω, ξεχωρίζουν τα μοντέρνα τετράγωνα φώτα, αλλά και η χαρακτηριστική «ποδιά» του προφυλακτήρα.
Στα χαρακτηριστικά της σχεδίασης του νέου Duster αποτελεί και η μεταφορά του εμπρόσθιου παρμπρίζ πιο μπροστά στο αμάξωμα σε σχέση με αυτό του προηγούμενου μοντέλου κατά 100 χλστ., ώστε να απελευθερωθεί χώρος για τους επιβάτες.
Ωστόσο, η Dacia δεν δίνει στη δημοσιότητα στοιχεία ή εικόνες για το εσωτερικό, αλλά υπόσχεται μόνο ότι η καμπίνα θα επανασχεδιαστεί πλήρως, θα είναι πιο ποιοτική, αλλά και με καλύτερο εξοπλισμό. Αναμένουμε και τα τεχνικά και μηχανικά στοιχεία του νέου μοντέλου.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου