Η Toyota παρουσιάζει στην Έκθεση Αυτοκινήτου Σικάγο το νέο RAV4 Adventure, το οποίο διαθέτει πιο «σκληροτράχηλη» εμφάνιση, αλλά και μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος, που του χαρίζει καλύτερες εκτός δρόμου δυνατότητες.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGEDKC-pVM8cAERcSuqdLHiKG3jypBSpiGkiF3jZIIvvGN3auxXoHuAsTvQc-1v1H83SyIIlGyEZM4vOrUfhzwovcR2cjui3KLHAJHw2z8XscheAz6aPq8__RpVnClQ1kIBceNB8qbjw/s320/RAV4+Adventure2.jpg)
Παράλληλα, τα φώτα έρχονται με μαύρα κάτοπτρα, υπάρχουν ράγες οροφής, μαύρα πλαίσια για τους εμπρός προβολείς ομίχλης, αλλά και σκουρόχρωμες ζάντες αλουμινίου 18 ιντσών, με 5 ακτίνες και ελαστικά 235/55 R18. Η νέα έκδοση του RAV4 προσφέρεται σε μαύρο, γκρι, μπλε ή λευκό χρώμα, μαζί με ένα νέο κόκκινο.
Περνώντας στο εσωτερικό, η Toyota τοποθετεί στο RAV4 Adventure ειδικές επενδύσεις, επιλογέα ταχυτήτων με δερμάτινη επένδυση, πλαϊνά μαρσπιέ, πατάκια από καουτσούκ με λογότυπο «Adventure», αλλά και πρίζα 120V/100W στο χώρο αποσκευών.
Επιπλέον των παραπάνω, το νέο Toyota RAV4 Adventure θα δίνει την επιλογή για προσθιοκίνητη (με ηλεκτρονικό μπλοκέ) ή τετρακίνητη έκδοση (με αυτόματη τετρακίνηση). Και στις δύο περιπτώσεις η απόσταση από το έδαφος είναι αυξημένη σε σχέση με αυτή του «απλού» RAV4.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου