Η BMW θα παρουσιάσει επίσημα την ανανεωμένη γενιά της κορυφαίας Σειρά 6 στην Έκθεση Αυτοκινήτου του Ντιτρόιτ στις αρχές του Ιανουαρίου, με μικροαλλαγές που στόχο έχουν να τονίσουν τον σπορτίφ χαρακτήρα της.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhOytd5IXJWSVXcIqsi7HiWmPOyjHB5MP9hHxSMhQ1rAchIQG7JNpDjZBB-wE-gp4rscAy6JS1Aa5xDpOBDQPyBceIEdIQoGsVkL2VkWRFgNReswfrjSDBjbYwl7_ZWLusHMXU5su0Plj4/s320/Series62017c.jpg)
Επίσης, προστίθεται στις επιλογές αμαξώματος ένα νέο μπλε μεταλλικό χρώμα (Sonic Speed Blue ονομάζεται), αλλά και νέας σχεδίασης M 20 ιντσών ζάντες αλουμινίου σε διχρωμία, οι οποίες συνδυάζονται με run-flat ελαστικά.
Από εκεί και πέρα και εκτός από κάποιες περαιτέρω επιλογές εξατομίκευσης μέσω της σειράς BMW Individual, η BMW Σειρά 6 δεν διαφοροποιείται σε σχέση με πριν, με όλες τις παραπάνω αλλαγές να είναι διαθέσιμες από την ερχόμενη άνοιξη.
Στους κινητήρες, παραμένουν ο 6κύλινδρος βενζινοκινητήρας των 320 ίππων, ο V8 με τα 450 άλογα, αλλά και ο 6κύλινδρος diesel των 313 ίππων. Η Σειρά 6 θα συνεχίσει να είναι διαθέσιμη σε κουπέ, κάμπριο και Gran Coupe αμάξωμα.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου