Θέλοντας να τονίσει ακόμη περισσότερο τον εκρηκτικό χαρακτήρα του Audi R8 Spyder, η Wheelsandmore του χαρίζει 800 ίππους ισχύος ώστε να αποκτήσεις πραγματικά εκρηκτικές επιδόσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjj2AN8QnUxTHrGmU9L3Hzn_nn5NWniJ6zt3TXOfmJP55gTuYQq8XmplSzHb2rIODfiCH1a_XuLIQlkkxJMfwz8M44t49V3GJebpdcmZRum_REmXwNHTCgfmJOyMN4nT5qy72VGShdyHg/s320/R8+WAM2.jpg)
Ως αποτέλεσμα αυτής της αναβάθμισης, το Audi R8 Spyder απαιτεί πλέον μόνο 2,6 δευτερόλεπτα για να κάνει το 0-100 χλμ./ώρα (από 3,6 δλ. εργοστασιακά), ενώ σε 8,5 δευτερόλεπτα φθάνει από στάση στα 200 χλμ./ώρα.
Εκτός από την αναβάθμιση του κινητήρα, η Wheelsandmore προσφέρει επίσης στο R8 Spyder τις νέες της χειροποίητες ζάντες 20 ιντσών και 21 ιντσών (εμπρός-πίσω), που συνδυάζονται με ελαστικά χαμηλού προφίλ (245/30 εμπρός, 325/25 πίσω).
Η τελική πινελιά αναβάθμισης αφορά στη νέα ρυθμιζόμενη ανάρτηση, η οποία φέρνει πιο κοντά στο έδαφος το Audi R8 Spyder, χαρίζοντάς του πιο απόλυτα οδικά και οδηγικά χαρακτηριστικά.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου