Για μια ακόμη φορά η Ford Mustang γίνεται το πεδίο αναβάθμισης ενός βελτιωτικού οίκου, αφού η γερμανική GME Performance έρχεται για να τις προσφέρει 705 άλογα ισχύος, τονίζοντας τον εκρηκτικό της χαρακτήρα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEix6VEYfQY3Z3rMz_GjFXGY_kIRnaMN22NfNDfthyphenhyphenFkysW0Sft18eBicBXP-mq3lqirB3DX3htLLdzC0LWlqCy14i_Rc8lPORmRtIahZnGyhaOEUyT9ud4lrIuLIYmgw1EMmvx6oJpTPg/s320/GME+Mustang1.jpg)
Μαζί με αυτά, υπάρχει μια ένα νέο σύστημα εξάτμισης με ελεγχόμενα κλαπέτα. Το αποτέλεσμα όλων αυτών μας δίνει 705 άλογα ισχύος (από 421 εργοστασιακά), αλλά και 800 Nm ροπής.
Η GME, μετά από αυτή την αναβάθμιση, ανακοινώνει ότι για το 0-100 χλμ./ώρα η βελτιωμένη Mustang της απαιτεί μόνο 3,9 δευτερόλεπτα, ενώ η τελική της ταχύτητα αγγίζει τα 280 χλμ./ώρα.
Εκτός πάντως από την απόδοση, η γερμανική βελτιωτική εταιρεία προσθέτει στη Mustang μια νέα ρυθμιζόμενη αγωνιστικού τύπου ανάρτηση, φρένα με τρυπητούς δίσκους προορισμένα και αυτά για αγωνιστική χρήση, αλλά και 21 ιντσών τροχούς GME FS-1.
Εμφανισιακά, υπάρχει το απαραίτητο bodykit που περιλαμβάνει ένα νέο εμπρόσθιο σπόιλερ, πλαϊνές ποδιές, πίσω διαχύτη, αλλά και επιλογή μεταξύ 4 διαφορετικού τύπου αεροτομών στο πίσω τμήμα.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου