Θέλοντας να τιμήσει ένα θρύλο του Moto GP της εποχής μας, τον Valentino Rossi, η MS-RT συνεργάζεται με την Carlex Design δημιουργώντας ένα μοναδικό Ford Ranger.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6MivACUgoyBhIMkYztJLN9pV4ZFkwadCAsBtBmy7X-YCt0YHbOHQ6Y2PdQGIn_z2ZdcMSW7_7YGwk6cqhOd4GHZsIMsj3CuiIjVVmUAO1lsDvmBoxtGy2sgnq7Xc6rRck9tk-Pp4Mo8U/s320/MS-RT+Ranger3.jpg)
Πλήρης είναι και ο εσωτερικός εξοπλισμός με ηλεκτρικά ρυθμιζόμενο κάθισμα οδηγού, ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες, σύστημα πολυμέσων Ford SYNC 3 με οθόνη αφής 8 ιντσών, κάμερα οπισθοπορείας και πολλά άλλα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgs6fyxvs3pllr0GZpDuoyu3GE9SnV13REGi2R7fhQxOFdKAc7WMLh2GM70ghz5OjPkgM5rLUZ-KEdlR_DsV6jcbQg9CkuTmp1cya_QxMXu5k0rv24PinLZ0bX6fFZLESEs1nPJDod3_kI/s320/MS-RT+Ranger4.jpg)
Υπάρχει επιπλέον μια νέα ανάρτηση με ρυθμιζόμενη απόσταση από το έδαφος που μεγιστοποιεί τις off-road δυνατότητες του Ranger, ενώ η MS-RT έχει τοποθετήσει και μια νέα σπορ εξάτμιση.
Στο πεδίο του κινητήρα, το μοτέρ είναι ο 3,2 λίτρων TDCi diesel της Ford, με 200 άλογα ισχύος και 470 Nm ροπής, που προσφέρονται από τις 1.500 έως και τις 2.750 στροφές.
Ο πελάτης μπορεί τέλος να επιλέξει και το προαιρετικό πακέτο Off-Road, που περιλαμβάνει επιπλέον μια πλήρη ποδιά προστασίας του πατώματος και του ρεζερβουάρ, αλλά και ειδικά λαστιχένια πατάκια στο εσωτερικό.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου