Το Abarth 695 Biposto των 190 εργοστασιακών ίππων είναι το κορυφαίο Abarth 500, όμως η γαλλική BR-Performance έρχεται για να του προσφέρει ακόμη περισσότερα σε απόδοση και επιδόσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDu5NVqL2EoE0JFgs81SbQKg614iiKV1WW1_0kHg_xUdxs81YWvDMVfMtrQ7lUnxohPa8QOG3ci70c13QyRYGPluhpubZQ3_WKUzKkBGN1GGmQzMp4vo_mCN9l6q84CzIG1YyM-xa1_Oo/s320/695+BR3.jpg)
Για να καταφέρει να επιτύχει τα παραπάνω νούμερα, η BR-Performance τοποθετεί μια νέα εισαγωγή, αλλάζει το φίλτρο και προσφέρει μια νέα τουρμπίνα GT1446. Φυσικά, υπάρχει και ο απαραίτητος επαναπρογραμματισμός του «εγκεφάλου».
Μαζί με τα παραπάνω, η γαλλική βελτιωτική φίρμα τοποθετεί και μια εντελώς νέα εξάτμιση, που αλλάζει και τον ήχο του 695 Biposto.
Στο πεδίο των επιδόσεων, μετά τη βελτίωση της BR-Performance το 0-100 χλμ./ώρα του πανάλαφρου Abarth 695 Biposto (μόνο 997 κιλά) είναι σίγουρο ότι πέφτει κάτω από τα 5,0 δευτερόλεπτα. Εργοστασιακά, ο χρόνος που ανακοινώνει η Abarth είναι 5,9 δευτερόλεπτα.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου