Την περασμένη χρονιά ο μηχανικός της Mercedes Jurgen Eberle παρέλαβε μια ολοκαίνουργια Mercedes E-Class All-Terrain, την οποία με πολύ δουλειά και φροντίδα μετέτρεψε τελικά σε ένα εντυπωσιακό off road όχημα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiS88jl3nyg5RJW_eErN1_ZCq9UOZq0aV42TdjCrU2hYyb5FVv6uNtquW83YI-rHPbve3yty_EfG6Y6l9Wedq_OkCLGT05xOqdRNY1uQip0zPPGC-UEsSYbGdT8rZ9Ci9FcuoTKs0lbdJY/s320/E-Class+All+T+4x42b.jpg)
Παράλληλα, το μετατρόχιο της E-Class All-Terrain του Eberle έχει αυξηθεί κατά 16 εκατοστά, ενώ έχει τοποθετηθεί και ένα σετ off road ελαστικών μεγέθους 285/5 R20.
Ο κινητήρας της E-Class All-Terrain 4x4² είναι ο 3,5 λίτρων turbo V6 των 333 ίππων της Mercedes, ο οποίος συνδυάζεται με τετρακίνηση, συμβάλλοντας φυσικά στην ευκολία κίνησης σε οποιοδήποτε έδαφος.
Η δημιουργία του Γερμανού μηχανικού είναι συνολικά πολύ εντυπωσιακή και μάλιστα, όπως αναφέρεται από διάφορα μέσα στο διαδίκτυο, η Mercedes σχεδιάζει να την βάλει στην παραγωγή σε περιορισμένο αριθμό μονάδων. Το αν θα συμβεί αυτό τελικά θα το μάθουμε σύντομα.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου