Η γνωστή μας, κορυφαία βελτιωτική G-Power, αναλαμβάνει να προσφέρει ακόμη περισσότερη δύναμη στην κορυφαία diesel BMW 750d, αλλά και πιο εκρηκτικές επιδόσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitnrT_mP7Xn_k8Msp4GR9g2wJibFNA5ib44dZzhit4cjoEPb7EZntm3zFnQu4LH2ARMflaySazn6cID50f3KJwNcgTXIMOMLplH6YdWLbx3izQYrU6C4pPICr7_OfM9x4A7260i1qTOkU/s320/750d+G-Power3.jpg)
Η G-Power με την τοποθέτηση του νέου εγκεφάλου D-Tronic 5 έρχεται για να αυξήσει την ισχύ της στους 460 ίππους και τη ροπή στα 860 Nm, μειώνοντας το 0-100 χλμ./ώρα στα 4,3 δευτερόλεπτα και φέρνοντάς το στα επίπεδα αυτού της κορυφαίας BMW M3!
Η βελτιωτική εταιρεία τονίζει ότι το πρόγραμμα μπαίνει αυτόματα σε ισχύ μόλις ο κινητήρας φτάσει στη βέλτιστη θερμοκρασία, λειτουργώντας παράλληλα μόνο όταν απαιτείται η πλήρης ισχύ του μοτέρ.
Εκτός από τον κινητήρα, η G-Power προσφέρει επίσης στην 750d και νέες 21 ιντσών σφυρήλατες ζάντες, που φτιάχνονται από ειδικό κράμα αλουμινίου και μπορούν να επιλεγούν σε μαύρο, γκρι, ασημί ή χρωμιωμένο φινίρισμα.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου