Με 575 άλογα ισχύος από το εργοστάσιο η BMW X6 M είναι ένα από τα ισχυρότερα SUV/Crossover της αγοράς, όμως η γερμανική Manhart έρχεται για να εκτοξεύσει ακόμη περισσότερο τη δύναμή της, στο πλαίσιο της αναβάθμισης MHX6 800.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsz112y84oHrs55s6CNW0NRlvyWjsnz1gi8aMs4IF8Hi3UA5cxim8DYyxqsV76vlBMvHvLbvuEtSBXzGahvWQ04XJJmuMvq687peo3jfnO6Ax-lPjH3Q8cdREEDVxL-XpzJDfgvQMXuC0/s320/Manhart+823b.jpg)
Το αποτέλεσμα όλων των παραπάνω είναι η ισχύς να ανέβει πολύ ψηλά στα 823 άλογα, ενώ παράλληλα η ροπή αγγίζει το εντυπωσιακό νούμερο των 1.100 Nm. Με βάση αυτά τα νούμερα είναι αναμενόμενο οι επιδόσεις να είναι καταιγιστικές, αν και η Manhart δεν ανακοινώνει π.χ. τις επιταχύνσεις του δημιουργήματός της.
Εκτός από τον κινητήρα η Manhart προσφέρει όμως στην ανάρτηση της X6 M και νέα ελατήρια από την H&R που χαμηλώνουν την απόσταση από το έδαφος, ενώ υπάρχουν και ζάντες 22 ιντσών Manhart Concave One.
Στο αμάξωμα, η γερμανική εταιρεία φροντίζει να προσδώσει στη BMW X6 M μια ακόμη πιο δυναμική παρουσία, προσφέροντάς της ένα carbon καπό με εισαγωγές, καθώς και επίσης carbon πίσω αεροτομή και διαχύτη, αλλά και εμπρόσθιο σπόιλερ.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου