Η γερμανική Fostla δημιουργεί μια πραγματικά πολύ επιθετική Mercedes S-Class Coupe, με εντυπωσιακό νέο bodykit, τεράστιους τροχούς και 740 άλογα ισχύος για ακόμη πιο εκρηκτικές επιδόσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwHADeP8VrjBRNvmth5hZH1chuXBO0eOnuwa5jmdmHyetfzgLgBKFQzBr1ZIAGgDNS-Sd0U3f9VStXeOGjQ47GLKTiyHkGBMFQkH4MIsf5k_E9zTXRfu7yf2LHhz7UAD-92tzBXttRCA/s320/Fostla+Prior+S+Coupe2.jpg)
Όλα τα παραπάνω τμήματα κατασκευάζονται από fiberglass Duraflex, το οποίο προσφέρει υψηλή αντοχή στα χτυπήματα. Παράλληλα, η Fostla έχει ντύσει το νέο αμάξωμα και με μια πανέμορφη μεμβράνη σε ματ πορτοκαλί απόχρωση.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiGq02Ndj_nsszk6NbDZknb7aHiB9MKiBINJ5cHkiHZ8N_8tU6m403RLFBZwU4K8469Mrq-2P2H3woORK9s9QHk7OeNIOpsyyMyMlQOs78W1mksFVJ6o8joIIYRNp6CvIZdiL29Ur8yw/s320/Fostla+Prior+S+Coupe3.jpg)
Στο πεδίο της απόδοσης, η Fostla έχει βασίσει τη βελτίωσή της στην κορυφαία Mercedes-AMG S 63 Coupe, όπου πλέον η ισχύς του V8 κινητήρα έχει αυξηθεί στα 740 άλογα (από 585) και η ροπή στα εντυπωσιακά 1.200 Nm.
Φυσικά, αυτή η αναβάθμιση έχει τα οφέλη της στις επιδόσεις της S 63 Coupe, αφού το 0-100 χλμ./ώρα έρχεται πλέον σε μόνο 3,5 δευτερόλεπτα, από 3,9 δευτερόλεπτα που έχει το εργοστασιακό μοντέλο.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου